Сьогодні виповнюється 71 рік із дня проголошення Сеймом Карпатської України незалежності. Злі язики зловтішаються недовгим її існуванням. Мадяри гордяться тим, що її тоді окупували. Сталін назвав Карпатську Україну “моською, що хоче приєднати слона”.  Чим насправді була Карпатська Україна?

На відмінну від УНР, Карпатська Україна від початку і до кінця свого короткого життя провела у боротьбі і не марила інтернаціональною дружбою із сусідами. На відмінну від сучасної України, вона не зменшувала свою територію, а при такій маленькій площі прагнула стати згодом частиною Української Соборної Самостійної Держави. Великі Держави в історії починалися із маленьких земель. Завоювання Риму і Македонії тому свідчення. Можливо, Карпатська Україна і є тим нашим Римом і Македонією?

kolodzinsky

Саме у цій війні загинув батько української воєнної доктрини Михайло Колодзінський. Це Українець, що за відсутності Української Держави описував можливі українські завоювання. Він почав втілювати їх у Карпатській Україні, в українській Македонії… Кінець кінцем декалог українських націоналістів розпочинається “Здобудеш Українську  Державу або згинеш у боротьбі за неї”, а закінчується “Змагатимеш за поширення сили, слави, багатства і простору Української Держави, навіть шляхом поневолення чужинців”. І тут немає суперечності. Друге є логічним продовженням першого, тому що Воююча Україна і Велика Україна є синонімами.

patr_!

СНА

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • VKontakte
  • Google Plus