dore-canto-viiСтоліття тому націоналісти повинні були бути етатистами. Лише через державну централізацію старі імперії могли втримати вплив, а молоді національні держави закріпити своє існування.

Зараз націоналізм повинен бути мІнархічним чи навіть інколи анархічним (ідеологічно), позаяк головним ворогом нації стала бюрократія як чужа (наприклад кремлівська є ворогом для українців), так і своя (українська бюрократія — головний рушій контрреволюції).

Тому конфлікт націоналістів, у тому числі тих, котрі так чи інакше перебувають у легальних державних (у тому числі силових) структурах, з одного боку і держави в обличчі бюрократії та старих силовиків з іншого боку, є просто неминучий.

Спайка олігархів та бюрократів вже намітила інформаційні атаки. Власна легітимізація через вибори і оголосити мандат на будь-які дії, у тому числі репресії. Враховуючи те, хто власник головних ЗМІ, фінансові ресурси, чисельні репресивні структури тощо… шансів на таку ж легітимізацію серед правих особливо немає. Намагання їх інформаційно маргіналізувати (вкотре) через «Вони навіть не подолають виборчий бар’єр!» буде доволі успішне.

Проте бюрократія не бачить далі інструкцій. Вулична політика, робота з молоддю і ставка на ідейність знову зробить свою справу. У 90-их за «Слава Україні!» політика обізвали б «фашистом» і по совєцькому «буржуазним націоналістом» та «бЕндерівцем». Зараз так вітається вся країна, у тому числі Президент. Націоналістичний дискурс живий і з кожним роком пронизує суспільство все більше.

Етатисти можуть сублімувати на партійні рейтинги, але їх внуки будуть ставити аватарки з Ідеєю Нації. Бюрократи можуть вважати себе володарями людських доль, але у майбутній Україні громадянин може жити і роками не пересікатися з державним апаратом. Старі репресиловики можуть надіятися на вічну безкарність, але вкінці кінців два метра кожному нова держава забезпечить. Олігархи будуть знищені. Усний суспільний договір лише потрібно буде надрукувати і назвати Конституцією замість сучасного олігархічно-совкового непорозуміння. Держава для нації, а не навпаки. Нація — категорія вічна, її вороги — ні.

Вас також може зацікавити: Український Вектор.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • VKontakte
  • Google Plus