До зброї! До зброї, стрільці!

Товаришів рідних згадайте,

Що мріють про волю в холодній землі, —

Всі сили до бою з’єднайте!

“Мій батько заявляє прилюдно, що він і вся родина не погоджуються з моїм поступуванням і не похваляють його. Це може відноситися тільки до моєї національно-політичної діяльності, бо в моїм приватнім і родиннім житті я не зробив нічого такого, на що моя родина могла б публічно реагувати. Щодо моєї національно-політичної діяльності, то маю честь прилюдно заявити:

По-перше, я повнолітній на основі українського громадянського закону, який я для себе визнаю; я також повнолітній по родинному законові, який мене не зобов’язує, але, може, зобов’язує мого батька. З уваги на це не признаю над собою жодної опіки і поступаю так, як уважаю за відповідне.

По-друге, стверджую, що я не похвалюю всієї політики, яку супроти українського народу вела моя родина з постійною кривдою для того ж народу на протязі століть. І тому це був один із мотивів, який спонукав мене піти на службу до українського народу і української республіки, та цю службу я виконаю вірно до кінця, — все одно, на якім становищі поставить мене українська легальна влада і без огляду на те, чи це подобається моєму батькові й родині, чи ні.

На всяк випадок, прилюдно зачеплений, мушу прилюдно висловити моє здивування, що мій батько піддався до цієї міри впливам поляків, роль яких не належить до благородних ані у відношенні до народів, які шукають свободи, ані у відношенні до тих, яким вони вічно на колінах присягали вірність.”

Василь Вишиваний

Відень, дня 10 лютого 1921 р.

Василь Вишиваний, австрійський ерцгерцог Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотрінген ( 10 лютого 1895 — 18 серпня 1948) – соціал-націоналіст, бойовий офіцер української армії (полковник Легіону Українських Січових Стрільців), учасник Першої світової війни (лейтенант австрійської армії) та Національної Революції 1917 – 1920-их років, політик, дипломат, поет. На еміграції жив у Австрії, деякий час у Франції та Іспанії, напередодні Другої світової війни повернувся до Австрії.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • VKontakte
  • Google Plus