Італійці!

Це програма правдивого італійського руху.

Революційного, тому що він є антидогматичним та антидемагогічним; напрочуд новаторським, адже виступає проти тих, хто чинить шкоду.

Ми виступаємо за здійснення революційного наступу на все та на всіх.

Решта питань: бюрократія, управлінські, юридичні, освітні, колоніальні, і .п.  Їх ми вирішимо після створення провідного класу.

Тому ми вимагаємо:

Для вирішення політичних проблем:

а) Загального виборчого права на місцевих виборах за списками кандидатів на основі пропорційного представництва, надання жінкам права голосу та права на обираність.

б) Зниження мінімального віку для виборців до 18 років, для депутатів – зниження до 25 років.

в) Розпуску Сенату.

г) Скликання Національних Зборів строком на три роки, найпершим завданням яких буде затвердження моделі конституції Держави.

д) Створення технічних Національних Рад з питань праці, промисловості, транспорту, соціальної гігієни, зв’язку, і т. д., що обиратимуться професійними об’єднаннями або трудовими колективами, які матимуть законодавчу владу та право обирати Головного Уповноваженого з повноваженнями Міністра.

Для вирішення соціальних проблем:

Ми вимагаємо:

а) Негайно прийняти Державний закон, яким встановлюватиметься для всіх різновидів праці законний 8-ми  годинний робочий день.

б) Встановити розмір мінімальної заробітної плати.

в) Права брати участь у технічній роботі промисловості для представників трудящих.

г) Права нагляду   над керівними органами промислових та комунальних підприємств для наших  робітничих організацій (що заслуговують на це як морально так і технічно).

ґ) Швидкого та всеохоплюючого упорядкування роботи залізниць та всіх видів транспорту.

д) Обов’язкового внесення змін до законопроекту про страхування по інвалідності та по старості шляхом зниження граничного віку, який становить наразі 65 років, до 55 років.

Для вирішення військових проблем:

Ми вимагаємо:

а) Організувати національне ополчення, що проходитиме короткотривалу військову підготовку та виконуватиме виключно оборонні функції.

б)  Націоналізації всіх збройових та порохових заводів.

в) Проведення національної зовнішньої політики, спрямованої на зміцнення, у мирних змаганнях цивілізації, позицій італійської Нації у світі.

Для вирішення фінансових проблем:

Ми вимагаємо:

а) Введення стійкого спеціального податку, який стягуватиметься за рахунок повноцінної часткової експропріації всіх багатств, на капітал, що має прогресуючий характер.

б) Опису всього майна релігійних обєднань та скасування всіх єпископатів, що спричиняють надмірну пасивність Нації та є привілеєм для небагатьох.

в) Перегляду всіх договорів про військове та вилучення 85% військових прибутків.

«Il Popolo d’Italia»
6 червня 1919 року

Переклад: borysfen.livejournal.com

Виділення подано згідно оригіналу.

 

 

«Il Popolo d’Italia» («Народ Італії») – італійська газета, заснована Беніто Муссоліні 15 листопада 1914 року після виходу з Італійської соціалістичної партії. Часопис, що пропагував мілітаризм та іредентизм,  став основним виданням та офіційним голосом фашистського руху в Італії після Першої світової війни. Видання проіснувало до 24 липня 1943 року.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • VKontakte
  • Google Plus