Головна мета сучасного і фашистського руху це становлення корпоративної держави. На нашу думку це найвеличніша конструктивна концепція з будь-коли придуманих розумом людини. В основному невідома в Британії, але є за своєю природою найбільш краще відповідною для британського темпераменту, ніж для будь-якої іншої нації. У психології це засновано на груповій роботі, в устрої ж це раціоналізована держава.

Ми маємо раціоналізовану індустрію, а також інші аспекти життя, але у нас держава, що не раціоналізувала. Все колишнє робить останнє більш необхідним – щоб економічна влада людини йшла позаду тієї влади, що знаходиться під її контролем.

Сер Артур Салтер (Sir Arthur Salter) говорив, що “приватне суспільство не розвинуло ніяких механізмів, які дають можливість промисловості в цілому внести внесок до формування загальної економічної політики і забезпечувати приріст сил, коли це прийнятно”. Ті механізми основного призначення, що покликані підтримувати корпоративну державу, це не тимчасовий додаток сил під час кризи, а постійна частина керування індустрією. По суті це пристосування. Ніяка жорстка система не здатна вижити в світі швидко змінюючихся умов. Це передбачає, як сказано в назві, що нація влаштована, немов людське тіло. Кожна частина виконує свою функцію як член цілого, виконуючи своє окреме завдання, тим самим, сприяючи добробуту цілого.

Все ціле керується центральним органом – урядом, без якого ніяка суспільна система не зможе працювати. Не мається на увазі тотальний контроль Білої Палати або постійне втручання уряду в справи промисловості. Але це означає що уряд, і ширше – корпоративна система, встановить межі, в рамках яких зацікавлені особи зможуть працювати. Ці обмеження – благоустрій нації, але також це і непомірний критерій. В рамках цих обмежень, вся діяльність буде заохочена. Приватне підприємництво, і створення прибутку, не тільки буде дозволено, але також заохочуватиметься, поки підприємство більше збагачує, ніж наносить витрату своєю діяльністю всій нації в цілому.

Але як тільки будь-чия індивідуальна або організаційна діяльність вийде за рамки цих обмежень, це означатиме, що його діяльність стала особовою і антисоціальною, тому механізм корпоративної системи на нього більше не розповсюджуватиметься. Мається на увазі, що будь-який інтерес, будь-то правий або лівий, індустріальний, фінансовий, торгівельні об’єднання або банківські системи підпорядковані добробуту співтовариства в цілому і це сприятиме становленню влади організованої корпоративної держави. Ніяка «держава в державі» не може бути визнана. Все в межах держави, нічого поза державою, ніщо проти держави.

Виробник як основа держави

Виробник, будь то руками, мозком або капіталом буде основою нації. Сили, які сприяють йому в його роботі над перетворенням нації заохочуватимуться. Сили, які ж підривають і знищують продуктивні підприємства, матимуть справу з національною владою. Незліченна потужність фінансів використовуватиметься для обслуговування національного виробництва. Вони не будуть скуті, але вони розподілятимуться в різні канали, які тепер є каналами можливості, ніж звички – зараз вони служать погибеллю для нації. Це дійсна функція грошей, призначених як говорив сер Басив Блекетт (Sir Basil Blackett), бути «служницею для промисловості». У нашому фінансовому управлінні не буде місця для неорганізованих операцій, які вели до ускладнень і які заважали, будучи закладеними в основі всієї структури британської промисловості. У нашій організації праці також не буде місця для керівництва профспілок, які по приватних або політичних мотивах перешкоджають розвитку життєво важливого сервісу. Але буде почесне місце для фінансових організацій, що приєднаються до реконструкції Британії, і для профспілок, що співпрацюватимуть з процесами цієї реконструкції ради інтересів її членів, які також є членами міжнародного співтовариства.

Класова боротьба буде знищена механізмом уряду для постійного врегулювання зіткнень класових інтересів за допомогою рівноправного розподілу всіх доходів промисловості. Питання заробітної плати не будуть зведені до гризні класів, а будуть улагоджені неупередженим арбітражем державного механізму. Існуючі організації типу профспілок і федерацій підприємців будуть ушиті в тканину корпоративної держави, і там залишаться не з меншою, а навпаки, з розширеною сферою діяльності. Замість загального штату протистоячих армій, вони будуть об’єднані директорами державних підприємств, а ті у свою чергу будуть під загальним керівництвом корпоративного уряду.

Звичайно, завдання таких виробничих організацій не буде закінчуватися на врегулюванні питань заробітної плати і робочого часу. Регулярними нарадами вони будуть покликані допомогти в розвитку загальної економічної політики нації. Синдикати підприємців і організації робочих в специфічних галузях промисловості відповідатимуть один одному в корпораціях, охоплюючи і зкріплюючи великі сфери промисловості. У свою чергу ці корпорації будуть представлені в національній корпорації або раді промисловості, які будуть постійно в співпраці з урядом країни для напряму загальної економічної політики.

Ідея Національної Ради була вперше висунута в моїй мові на відставці Трудового Уряду в травні 1930 року. Ідея з тих пір був розвинена сером Артуром Салтером, а також іншими письменниками. Основна частина цих становлень або ж падінь залежить від ефективності основного управління. Воно не повинне складатися з випадкових делегатів від незв’язаних органів тих, що іноді зустрічаються для одномоментних рішень. Механізм повинен постійно функціонувати і бути вбудованим у виробничі і комерційні структури нації.

Механізм повинен бути не випадковим, а систематизованим і постійно задіяним. Сер Артур Салтер описує таке в наступному уривку: «У промисловості і торгівлі, в банківських і фінансових справах, в професіях, є інститути, які здібні до представлення більш ніж просто приватних інтересів. Можливо, вони були сформовані, перш за все, для захисту загальних інтересів від протистоячих організацій, конкурентів або сторонньої публіки. Але вони мають або можуть мати також інший аспект: збереження і підйом стандарту компетентності і розвитку традицій, які знаходяться в інтересах широкої публіки”.

Цей останній аспект, який корпоративна система розвиває в строго робочу структуру індустріального уряду. До цього часу, ніяка інша конкретна політика не була розвинена.

Перший принцип полягає в поглинанні і використанні елементів, які є корисними і вигідними. В цьому відношенні фашизм глибоко відрізняється від його супротивника – комунізму, який, культивуючи класову боротьбу, приводить до руйнування всієї науки, навиків і організаторських здібностей. Це точно описують процеси що відбуваються в Росії. Перше завдання ленінізму полягало в тому, щоб накорню знищити будь-яке дерево в саду, в незалежності від того погане воно або хороше, тільки тому, що воно було посаджене ворогом. Тоді, коли руйнування по п’ятах голоду принесло за собою загальний хаос, там був прийнятий п’ятирічний план американської концепції, здійснений ядром німецьких і американських техніків, найнятих за величезну плату.

По суті, це не метод фашизму. Він переслідує революцію, а не руйнування. Його мета полягає в тому, щоб приймати і використовувати корисні елементи в межах держави, і інтегрувати їх в складний механізм корпоративної системи.

Лояльність Короні

Ми добре відносимося до власного минулого, яке ми поважаємо і шануємо. Це те чому, не дивлячись на політику руху, ми поважаємо Корону. Це той інститут, який був гладко вигострений протягом минулих років. Який у великому досвіді довів свою ефективність і який запобіг в Імперії багатьом бідам. Ми вважаємо, що тим же самим неупередженим розподілом, найбільша конституційна зміна в британській історії може все ж таки бути досягнута мирним шляхом. Проте таке не можна сказати щодо Палати Лордів, яка є одним з недієздатних рудиментів існуючої системи. Пройшли ті часи, коли члени Верхньої Палати могли забезпечити виняткову якість правління. Їх захистило власне положення, а освіта і добробут дала їм можливість подорожувати, в цих і множині інших справах вони мали перевагу над своїми сучасниками. Вони були спадковими землевласниками в крупних масштабах, в дні коли власність землі була єдиною серйозною промисловою передумовою здатною створювати економічні обставини. Таким чином, вони впливали на владу в багатьох питаннях, з якими інші не були здатні мати справи. І поки це продовжувалося, вони були необхідною гілкою законодавчого органу.

Їх позиція була отримана з соціальних нерівностей того періоду і немає іншого соціального чинника, який з часом так сильно змінився. Як особи члени Палати Лордів не є більш кращими або більш гіршими, багатшими або біднішими, такими, що більш знають або дурнішими, ніж їх колеги в Палаті Громад. Їх єдина функція – втручання без відповідальності. Вони стали спадковими автоматами, чиї повноваження послідовні уряди знайшли необхідним усікти.

У корпоративній державі Палата Лордів буде автоматично замінена на Національну Корпорацію, яка функціонуватиме як ефективний Парламент Промисловості. Таким чином, ми повинні відмінити одну з форм законодавчої перешкоди, і замінити її об’єднанням індустріального і комерційного досвіду країни.

Професійний привілей

Далі, в головному органі Парламенту виробничі елементи отримали б пряме і систематичне розпізнання ухваленням професійного привілею. Як стан речей в даний час, немає нічого, щоб скасувати електорат, можливо, вся мудрість від обрання Парламенту полягає в цукрових брокерах . Кожен міг би бути чудовий кандидатом в будь-яку партію, яку він хотів би представляти. Він міг би бути спроможним, геніальним і слухняним: стійкий прихильник базарів милосердя, організатор місцевих футбольних заходів, регулярний вкладник до фондів партії його виборців. Якщо, зі всім цим, він зворушливо цілує дітей і обіцяє реформи здатні вразити виборця, він цілком може опинитися в Парламенті. Якщо достатньо багато цукрових брокерів робили це, то немає ніякої причини взагалі, чому весь Парламент не повинен складатися з них. Але це ледве відповідало б їх завданням обговорення законопроектів, що має справу з складнощами безробітних в північному індустріальному місті. Фактично, безробітного чекає вельми складне життя.

Звичайно ж, це перебільшення, але подібне в мініатюрі, трапляється при кожних виборах. Виборці голосують на загальних поняттях політики, яких вони не можуть розуміти до кінця оскільки не всі факти їм до кінця подані. Це не помилка в газетах і не таємниця в нинішньому уряді. Це просто, ті проблеми, які стоять позаду кожного політичного рішення і вони дуже ускладнені, щоб давати знати про них суспільству в зайвий раз. Як результат – проти виборів борються в плутанині журналістського словоблуддя – Три Акри і Корова, Податковий Добробут, не Продовольство, а Спочатку Безпека і навіть Повішення Кайзера.

Це пародія на демократичне законодавство. Перша необхідність якої – добре інформований електорат. Взагалі людина більше знає про власну роботу, ніж про проблеми загальної політики. З цієї причини більшість членів Парламенту будуть вибрана на професійній, ніж життєвій основі. Інженер повинен голосувати як інженер і таким чином принесе у всю гру, не любительське знання іноземної і місцевої політики, а довічний досвід сфери, в якій він зайнятий. Він голосує разом з іншими у кого є подібний досвід, і дасть аргументоване вирішення техніка в його специфічній роботі в загальному виборі між членами цієї спеціальності.

Буде завжди необхідно вибирати пропорцію членів Парламенту на загальних підставах національної політики здійснюваної основним привілегійованним співтовариством, але відносна частка їх числа, і більша кількість виборчих округів, підняло б таке національне членство від вузьконаправленої до національної сфери діяльності. У таких умовах кандидати могли б бути вибраними через помітні досягнення, а не на підставах простої привабливості. Число національно вибраних членів парламенту було б зменшене, але їх якість піднята. Такі виборчі принципи розроблені не для обмеження повноважень виборців, а швидше покликані збільшувати їх реальну владу, допускаючи їм дати добре проінформований голос.

Небезпека нашої існуючої системи – факт, який дуже легко вводить себе в презирство. Ніхто зараз не чекає, що вибрані обіцянки будуть виконаними.

Уряди обираються, граючи відчуттями і емоціями громадян. Як тільки справа доходить до виконання їх службових обов’язків, вони швидко направляють свою владу не на користь інтересів в межах держави, а зовні держави до тих, хто управляє в таємниці. Все більш технічний характер всіх проблем в економічній сфері зробив важким або взагалі неможливим пояснити реальні проблеми виборцям. Різниця між щоденною політикою і дійсним урядом стали як ніколи великою.

Технік став більш скутим пристрастю, забобонами і безумством непродуманої політики. Такою системою, яку ми захищаємо, технік – архітектор нашого індустріального майбутнього, буде звільнений для виконання своїх безпосередніх завдань. Інформована еліта, що складається з його колег у власній промисловості, дасть йому напрям для його робіт. Право голосу буде сумісним результатом досвіду і обізнаності. Чи не це раціоналізована демократія? Чи не ця система краща за сьогоднішню, чиї проблеми сучасного уряду, будь-то управління валютою або ж розвиток захисних наукових систем, можуть бути улагоджені за декілька днів вільного обговорення, ніж в сум’ятті загальних виборів?

Звичайна людина обурюватиметься таким викладом фактів його повсякденному житті. Якщо хтось забрів в технічний магазин і після п’яти хвилин поверхневого вивчення складних речей, ради розуміння яких інженер вивчає їх все своє життя, розповідатиме йому, як і що влаштоване, то інженер швидко повідомить того, що вторгся, що він не більш ніж самовпевнена дупа. Ось це і є ті методи, якими користується наша виборча система для дозволу складних і заплутаних питань, а це уряд цивілізованої держави.

Раціоналізована демократія, як і раціоналізована індустрія стали необхідною потребою. Корпоративна держава має на увазі тільки одне відоме вирішення проблеми. Наша виборча система стала фарсом, гіршим навіть чим в дні підкуплених виборів і кишенькових городків. Оскільки так все влаштовано в даний час, наша урядова система відчуває нестачу калібру здатного витягнути нас з трудової депресії і знову встановити Англію на вершині світу. Оскільки час йде, світова криза може і зменшитися, але навіть у такому разі ми не організовані щоб з’явитися у позиції на рівних з нашим колишнім процвітанням. Після кризи 1921 року, яка була менш серйозною, ніж криза 1932 року, ми не повернули собі навіть подібності минулої величі. Уряд повинен раціоналізувати, якщо ми хочемо уникнути повторення подій останнього десятиліття. З іншого боку, якщо хмари депресії знов не піднімуться і держава залишиться не раціоналізованою є реальна небезпека, що фарс продовжуватиметься, і країна обернеться, і обернеться дуже стрімко, до катастрофічного курсу на комунізм.

Сер Освальд Мослі
Переклад: Боб – Соціал-Націоналістична Асамблея

Дещо про автора:

Сер Освальд Мослі (1896-1980) – британський політик, баронет, засновник Британського Фашистського Союзу. У час Першої Світової брав участь у війні і отримав звання лейтенанта. У кінці XVI ст його рід отримав від королеви титул баронет, що передається по чоловічій лінії та фамільний девіз “Традиція править законом”.

На початку політичної кар’єри обирався до парламента від консерваторів. В 1932 році створив Британський Союз Фашистів, який набрав спочатку шаленої популярності, але владу в Англії захопити все таки не зміг.

Після війни був організатором створення Європейської Партії, до якої мали увійти ключові праві партії європейських країн. Але кардинального успіху це не мало. 1962 році відійшов від політичної діяльності. Помер 1980 року у Франції.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • VKontakte
  • Google Plus